Projekt budynku mieszkalnego R3-1

Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego z poddaszem użytkowym przeznaczonego dla trzy – czteroosobowej rodziny. Dom bez garażu, niepodpiwniczony.

Charakterystyczną cechą jest otwarty do góry salon, łączący się z korytarzem poddasza, który tworzy otwartą część dzienną. W salonie  znajduje się kominek, który dzięki otwartej przestrzeni łączącej się z poddaszem użytkowym dobrze dogrzewa pomieszczenia.

Dom projektowany jest dla osób które wykonują wolny zawód, wyposażony w gabinet z osobnym wejściem od zewnątrz. Wejście do gabinetu także z wiatrołapu.

Budynek przeznaczony jest dla działki o minimalnej szerokości 21 m.

Dane charakterystyczne:
Powierzchnia zabudowy: 103,20m²
Powierzchnia netto łącznie: 143,73m²
Wysokość do kalenicy: 6,85m
Kąt nachylenia dachu: 45 stopni
Wysokość ścianki kolankowej: 0 cm
Ilość pomieszczeń: 11 (bez komunikacji)
Źródło energii do ogrzewania: Gaz ziemny lub LPG z butli na terenie działki

Konstrukcja:
- Ściany murowane YTONG wzmacniane rdzeniami żelbetowymi
- Ławy żelebetowe
- Strop płytowy monolityczny
- Więźba dachowa drewniana, tradycyjna
- Ocieplenie - 20 cm styropianem
Pracownia „Rprojekt” jest właścicielem praw autorskich  do niniejszego opracowania. Koncepcja ta może być bazą dla opracowania projektu indywidualnego dla Klienta, jednak nie stanowi projektu gotowego – katalogowego w rozumieniu handlowym. Wykorzystanie niniejszej koncepcji dla opracowania projektu indywidualnego będzie miało znaczący wpływ na cenę opracowania.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Domy jednorodzinne, Realizacje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.